(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

city bike (Nr 7560937)

city bike
Waga
Sztuk
city bike
12 kg
1
Łączna waga:
12 kg
Dystans
1514 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Rimini

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania albo zakupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru warto osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.