city bike (Nr 7664528)

city bike
Waga
Sztuk
city bike
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
2258 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, San Filippo Del Mela

Od 25 maj 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy rower warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania albo zakupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu najlepiej ułożyć w osobnych, małych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby albo przerzutki należy osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie należy osłonić makulaturą albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów chroniących rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.