(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

claas dominator 86 (Nr 346782)

claas dominator 86

Marka i model:

claas dominator 86

Długość [m]:

8.5m plus heder

Szerokość [m]:

3m

Wysokość [m]:

3.7m

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 1165.60 km

Adres i termin nadania

Dania, kolding

Od 15 lut 2016 do 1 mar 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Brzesko

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych nierzadko bywa przewozem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe urządzenia rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie jeździć po ulicach, ze względu na fakt, że ich wymiar przewyższa możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak również w UE. Problem powodować może również nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przewyższa normy dopuszczalne dla większości dróg.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych często wykorzystuje się naczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych powinni posiadać prawidłowo dostosowanymi lawetami, które są w stanie przewieźć urządzenia uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza możliwe zasady wielkością lub ciężarem, potrzebne jest otrzymanie specjalnego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu urządzeń rolniczych

Cena transportu urządzenia rolniczego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt transportu wpływa również długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być dodatkowo czas transportu.