(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 20:26

coche

(Nr 2256450)
coche

Marka i model:

renault clio

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2379.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Conway Road, Llandudno, LL30 1EY, Wielka Brytania

Od 5 sty 2018 do 20 sty 2018

Adres i termin dostawy

Banyeres de Mariola, 03450, Hiszpania

Od 4 sty 2018 do 30 mar 2018