(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 14:10

Coche

(Nr 2331552)

Marka i model:

Renault Espace 1999

Waga w kg (łączna):

1750.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2751.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Ystad, 271 43, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Katania, Włochy

Termin elastyczny