(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 22:04

coche

(Nr 2402872)
coche

Marka i model:

golf gti

Waga w kg (łączna):

1.10

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2035.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bühl, 77815, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Fernán-Núñez, 14520, Hiszpania

Termin elastyczny