(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 11:03

coche

(Nr 2404092)
coche

Marka i model:

hyunday santa fe

Waga w kg (łączna):

1900.00

Dystans: 2313.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Londonderry/Derry, BT48 6XY, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny