(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 11:22

Coche

(Nr 2413060)
Coche

Marka i model:

Ford mustang

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 7599.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

دبي, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Valladolid, Hiszpania

Termin elastyczny