(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 21:17

coche

(Nr 2414868)
coche

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

1055.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2109.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Marín, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zwolle, Holandia

Termin elastyczny