(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 10:59

Coche

(Nr 2420244)

Marka i model:

Citroën c3

Waga w kg (łączna):

978.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1033.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Od 17 mar 2018 do 20 mar 2018

Adres i termin dostawy

Nantes, 44000;44100;442, Francja

20 mar 2018