(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 01:27

coche

(Nr 2645116)
coche

Marka i model:

citroén ds4

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1634.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Vechta, 49377, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny