(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 15:58

coche (Nr 2750476)

coche

Marka i model:

peugeot 3008

Waga w kg (łączna):

2050.00

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Santo Domingo, Dominikana

Termin elastyczny