(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 22:02

Coche (Nr 2751560)

Coche

Marka i model:

Renault

Waga w kg (łączna):

1563.00

Dystans: 1373.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Cádiz, Hiszpania

Od 16 cze 2018 do 18 cze 2018

Adres i termin dostawy

Ronda Maó, 07701, Hiszpania

Termin elastyczny