(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 19:24

Coche (Nr 2756240)

Coche

Marka i model:

Opel Astra GTC

Waga w kg (łączna):

1210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 691.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Madrid, 28045, Hiszpania

29 cze 2018

Adres i termin dostawy

Palma de Mallorca, Hiszpania

30 cze 2018