(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 05:49

Coche

(Nr 2996184)
Coche

Marka i model:

Opel Vivaro

Waga w kg (łączna):

1760.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 693.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się często, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

E-5, Miranda de Ebro, Hiszpania

22 lip 2018

Adres i termin dostawy

Benidorm, Hiszpania

23 lip 2018