(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 09:20

coche (Nr 3004392)

coche

Marka i model:

ford cmax

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1013.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Santiago de Compostela, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny