(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 02:39

Coche bmw 535 d

(Nr 2337424)

Marka i model:

Bmw 535

Waga w kg (łączna):

1.50

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1475.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dortmund, 44135, Niemcy

24 lut 2018

Adres i termin dostawy

Viladecans, Hiszpania

2 mar 2018