(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 19:45

coche golf (Nr 2753764)

coche golf

Marka i model:

Golf polo 2001

Waga w kg (łączna):

1350.00

Dystans: 1366.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Sabadell, 08206, Hiszpania

Od 27 maj 2018 do 28 maj 2018

Adres i termin dostawy

München, Niemcy

Termin elastyczny