(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 14:34

coches (Nr 2421328)

coches

Marka i model:

audi al road

Waga w kg (łączna):

2150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2704.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Lleida, 820202, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lwów, 79000, Ukraina

Termin elastyczny