(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-28 12:49

conejo

(Nr 2327800)
conejo

Waga w kg (łączna):

4.00

Budżet zlecenia [€]:

25

Dystans: 455.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

    Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Lizbona, 1600, Portugalia

7 lut 2018

Adres i termin dostawy

Vigo, Hiszpania

7 lut 2018