(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Container (Nr 6069393)

Container

Długość [m]:

8.00

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

7.97

Waga w kg (łączna):

16000

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [€]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2294.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 15 sie 2020 do 20 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 20 sie 2020 do 25 sie 2020


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w przewozie niewielkich paczek (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne paczuszki lub zwykle są spakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczona na europaletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia wielokrotne wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy osprzęt, który ułatwia mocowanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na inny. Kontenery przeważnie transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Rozpowszechnionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany jako kontener 1C. Jest to kontener o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku pojemników metalowych 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć prawie 10 europalet. Kontenery te na ogół wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Dostępne są również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe typu „open top” – ich rozmiary są podobne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj pojemników używa się do transportu surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany bywa w przewozie towarów ogromnych i ciężkich towarów. Ten gatunek pojemnika w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Dalszymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane ściany i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Wyróżniamy także kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu kontenera

Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów i rodzaju przewożonego towaru, odległości oraz szczególnych elementów, które firma transportowa musi wykonać w trakcie transportu.