container (Nr 6405791)

container

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1849.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

3 lis 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Katania

25 gru 2020


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie używane w transporcie drobnych paczek (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są zapakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica może być także umieszczana na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy osprzęt, który umożliwia przymocowywanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki zazwyczaj transportuje się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

Rozpowszechnionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz pojemników metalowych 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować blisko 10 palet. Kontenery te przeważnie używa się w transporcie materiałów zapakowanych.

Osiągalne są także kontenery 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ pojemników stosuje się przy przewożeniu materiałów wkładanych z góry i surowców sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w przewozie pakunków potężnych i ciężkich ładunków. Ten typ pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i dach. Kontenery typu „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Wyróżniamy również kontenery cysterny, pojemniki agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od gabarytów i rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz specjalnych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie transportu.