(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

cruza de pastor belga (Nr 5391114)

cruza de pastor belga

Waga w kg (łączna):

8

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 905.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Meksyk, Oaxaca, Heroica Ciudad De Huajuapan De León

2 gru 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.