(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CrysleR VOYAGER (Nr 4745652)

CrysleR VOYAGER

Marka i model:

Crysler VOYAGER

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 324.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Germersheim

Od 12 sie 2019 do 15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Willich

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.