(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

cuadro (Nr 7646768)

cuadro
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
cuadro
200 x 10 x 200 cm
12 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
12 kg
Dystans
597 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 31 maj 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 1 cze 2021 do 6 cze 2021


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki jest problemem, któremu trzeba poświęcić sporo zainteresowania, ze względu na fakt, że są to z reguły rzeczy o dużej wartości, czy to majątkowej, czy sentymentalnej.

            Aby zlecić ten typ transportu w giełdzie transportowej Clicktrans, wybierz kategorię „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy przekonanie, że paczka zostanie zauważona przez firmę transportową. Gdy potrzebujesz, aby firma przewozowa zabezpieczyła obraz czy rzeźbę, zapisz taką wiadomość w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość także uzgodnić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Jeśli możesz sam zabezpieczyć rzeźbę do transportu, nie zapomnij o kilku najważniejszych sugestiach. Folia bąbelkowa jest idealna do osłonięcia z zewnątrz dzieła przed zarysowaniami. Jeżeli pakujesz nią pejzaż, folia stretch nie może przywierać do farby, można przedtem owinąć dzieło w inną, nieklejącą tkaninę, na przykład w prześcieradło. Jeśli starasz się przetransportować przedmiot w pudle czy skrzyni, bezwzględnie wypełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a przegrodami skrzyni. Można do tego zastosować profesjonalne styropiany czy też sztuczne napełniacze, jednak nadadzą się również, pomięte kawałki papieru, na przykład magazynów. Znaczące jest, żeby opakowanie było jedynie trochę większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć obijania się w obrębie paczki.

            Cena przewozu obrazu często zdarza się, że jest wyjątkowo niewysoka. Zrealizowany w serwisie Clicktrans przewóz dużego płótna na trasie z Krakowa do Warszawy odbył się za jedyne 100 złotych.