Cuadro (Nr 7777631)

Cuadro
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Cuadro
150 x 10 x 250 cm
3 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
3 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 10 mar 2022 do 24 mar 2022

Adres i termin dostawy

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki jest zagadnieniem, któremu wypada poświęcić sporo zainteresowania, dlatego że są to zazwyczaj rzeczy o niemałej wartości, czy to finansowej, czy sentymentalnej.

            Aby znaleźć ten typ transportu w portalu Clicktrans, zaznacz kategorię „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy pewność, że przesyłka zostanie zauważona przez przewoźnika. Kiedy życzysz sobie, żeby firma transportowa zapakowała płótno czy rzeźbę, umieść taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód także ustalić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ofertą.

            Gdy chcesz sam spakować obraz do przewozu, nie zapomnij o garści znaczących wytycznych. Folia stretch będzie doskonała do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zarysowaniami. Jeśli pakujesz nią malowidło, folia stretch nie powinna przywierać do farby, dobrze jest wcześniej zabezpieczyć dzieło w inną, lekką dzianinę, przykładowo w pościel. Kiedy chcesz przewieźć dzieło w pudle czy kartonie, bezwarunkowo zapełnij puste przestrzenie między rzeźbą a przegrodami kartonu. Świetnym pomysłem jest do tego użyć specjalne bloki styropianowe albo plastikowe wypełniacze, ale nadadzą się także, pomięte kawałki papieru, np. gazet. Najważniejsze jest, żeby opakowanie było zaledwie nieco większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć przemieszczania się wewnątrz paczki.

            Cena transportu dzieła sztuki często zdarza się, że jest zdumiewająco mała. Wykonany w serwisie Clicktrans przewóz dużego płótna na trasie Warszawa – Kraków odbył się za tylko 100 zł.