Cuadro x 25 (Nr 7633871)

Cuadro x 25
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Cuadro
40 x 40 x 40 cm
1 kg
25
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
25 kg
Dystans
29 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Villaviciosa De Odón

Od 28 lis 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 gru 2021 do 2 gru 2021


Zadaj pytanie

Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu wypada poświęcić sporo uwagi, gdyż są to z reguły przedmioty o wielkiej wartości, czy to materialnej, czy sentymentalnej.

            Żeby zlecić ten typ transportu w giełdzie transportowej Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wówczas przeświadczenie, że paczka zostanie objęta odpowiednią troską przez przewoźnika. Jeżeli potrzebujesz, aby firma transportowa opakowała malowidło czy rzeźbę, zapisz taką notkę w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód także ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Kiedy możesz sam spakować dzieło sztuki do transportu, nie zapomnij o kilku ważnych zaleceniach. Folia bąbelkowa jest świetna do ochronienia z zewnątrz dzieła przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kiedy owijasz nią obraz, folia stretch nie powinna przylegać do pomalowanej powierzchni, wypadałoby wcześniej zabezpieczyć malunek w inną, lekką powłokę, na przykład w prześcieradło. Gdy starasz się przewieźć rzecz w pudle lub skrzyni, koniecznie zapełnij puste miejsca między dziełem sztuki a przegrodami skrzyni. Świetnym pomysłem jest do tego zastosować profesjonalne styropiany czy też syntetyczne napełniacze, często sprawdzą się również, pogniecione kawałki makulatury, na przykład magazynów. Kluczowe jest, żeby opakowanie było zaledwie nieco większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć obijania się w środku kartonu.

            Cena transportu dzieła sztuki może być zadziwiająco mała. Dokonany w portalu Clicktrans transport wielkiego malowidła na odcinku Kraków – Warszawa odbył się za jedyne 100 zł.