(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Cuatro motos BMW R1200GSA (Nr 5657051)

Marka i model:

BMW R1200GS Adventure

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 3400.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Valladolid

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łotwa, Rīgas Pilsēta, Ryga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.