(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-28 10:23

Cz 125 516

(Nr 2120013)

Marka i model:

Cz 125 516

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 526.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Olecko, 19-401, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gulcz, 64-723, Polska

Termin elastyczny