(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

czesci metalowe (Nr 7595768)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
czesci metalowe
700 x 200 x 120 cm
2500 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
2500 kg
Dystans
831 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Rybnik

29 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Wohratal

Od 30 mar 2021 do 1 kwi 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przetransportowania mały ładunek, który nie potrzebuje użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zagospodarowania całej powierzchni, wtedy wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL zalicza się auta, których ciężar jest większy niż 3,5 tony i pozostałe pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – waga i gabaryty. Warto również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, wypada opisać opakowanie. Kluczowa jest także informacja na temat usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy na przykład załadunek i wyładunek. Ważnym elementem może być również czas realizacji usługi.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.