(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2015-06-28 19:28

Częstochowa-Hannover rolki tkanin w folii

(Nr 286638)

Długość [m]:

max. 1.2m

Szerokość [m]:

ok. 0.3m

Wysokość [m]:

ok. 0.3m

Waga w kg (łączna):

0.50

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

rolki siatki budowlanej (czesciowo w folii)

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 778.40 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przewiezienia nieduży towar, który nie potrzebuje użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga skorzystania z całej płaszczyzny, wtedy wzięcie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się auta, których waga przewyższa 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka i furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i gabaryty. Trzeba także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać opakowanie. Kluczowa bywa także informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy na przykład załadunek oraz rozładunek. Istotny może być także termin zrealizowania usługi.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zwykle palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa, 42-280, Przejazdowa, 2

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hannover, 30179, Ikarusallee, 12

Termin elastyczny