(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Cztery obrazy / grafiki (największy 90 x 64 cm, rama ze szkłem.), które trzeba zapakować i zabezpieczyć. Oraz paczka z wieżą stereo AIWA + druga mała paczuszka z lornetką. (Nr 1660287)

Długość [m]:

80

Szerokość [m]:

20

Wysokość [m]:

100

Waga w kg (łączna):

15

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

OSTROŻNIE

Opakowanie ładunku:

Należy zapakować / zabezpieczyć

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1974.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Knutsford

Od 27 lut 2017 do 28 lut 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Józefów

Termin elastyczny


Dzieła sztuki

    Transport dzieł sztuki bywa tematem, któremu wypada poświęcić sporo zainteresowania, ze względu na fakt, że są to najczęściej przedmioty o dużej wartości, czy to majątkowej, czy uczuciowej.

    Kiedy planujemy znaleźć tego rodzaju transport w portalu Clicktrans, zaznacz kategorię „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy przekonanie, iż paczka zostanie zauważona przez przewoźnika. Jeśli życzysz sobie, aby firma transportowa zapakowała malowidło lub posąg, zapisz taką informację w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość także ustalić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ogłoszeniem.

    Gdy chcesz sam zapakować rzeźbę do transportu, pamiętaj o garści znaczących wskazówkach. Folia bąbelkowa będzie świetna do ochronienia z zewnątrz przedmiotu przed zadrapaniami. Gdy pakujesz nią obraz, folia stretch nie może przylegać do farby, wypadałoby przedtem zawinąć malunek w inną, lekką tkaninę, przykładowo w prześcieradło. Kiedy starasz się przewieźć rzecz w pudełku czy kartonie, koniecznie zapełnij puste miejsca między rzeźbą a przegrodami skrzyni. Warto do tego wziąć profesjonalne bloki styropianowe czy też syntetyczne wypełniacze, ale sprawdzą się także, pomięte kawałki papieru, na przykład gazet. Najważniejsze jest, żeby pudło było zaledwie niedużo większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć przemieszczania się wewnątrz pakunku.

    Cena transportu rzeźby często zdarza się, że jest zaskakująco mała. Przeprowadzony w serwisie Clicktrans przewóz wielkiego obrazu na trasie Kraków – Warszawa odbył się za jedyne 100 PLN.