(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dacia Duster, LPG-Modell (Nr 5445758)

Marka i model:

Dacia Duster, LPG-Modell

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1793.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Langenhagen

Od 10 cze 2020 do 17 cze 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.