(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dacia Logan (Nr 5601955)

Dacia Logan

Marka i model:

Dacia Logan MCV I

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 740.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Neustadt An Der Weinstraße

1 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Bollingstedt

30 kwi 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.