(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dacia Sandero (Nr 6226828)

Marka i model:

Dacia Sandero

Waga w kg (łączna):

1063

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2110.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Apulia, Adelfia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.