(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Daelim s2 250 (Nr 4879374)

Daelim s2 250

Marka i model:

Daelim s2 250

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2255.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Eivissa

25 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

30 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.