(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2019-03-14 08:53

Daelim VT 125 (Nr 4057354)

Marka i model:

Daelim VT

Waga w kg (łączna):

154.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 618.00 km

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Słupsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bojszowy

Termin elastyczny