(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Daewoo kalos (Nr 6139490)

Daewoo kalos

Marka i model:

Daewoo Kalos

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1089.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Flevoland, Zeewolde

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Płock

26 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.