(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 11:48

Daimler SP250

(Nr 2334676)

Marka i model:

Daimler SP250, 1962

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 515.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Hawr, 76600;76610;766, Francja

Od 1 lut 2018 do 2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Nouic, 87330, Francja

Od 2 lut 2018 do 3 lut 2018