(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 12:37

Dallara f306 400kg (Nr 2755148)

Dallara f306 400kg

Marka i model:

Dallara f306

Waga w kg (łączna):

400.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 440.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Calafat, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Murcia, Hiszpania

Termin elastyczny