(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

De Tomaso Pantera x 1, ford transit x 1, Bentley Continental S1 Coupe x 1 (Nr 6719268)

De Tomaso Pantera x 1, ford transit x 1, Bentley Continental S1 Coupe x 1
Waga
Sztuk
De Tomaso Pantera
Długość
425 cm
1420 kg
1
Sprawny*:
Nie
ford transit
Długość
760 cm
Szerokość
244 cm
Wysokość
227 cm
1000 kg
1
Sprawny*:
Nie
Bentley Continental S1 Coupe
Długość
538 cm
1800 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
4220 kg
Dystans
1013 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Recke

Od 26 paź 2020 do 30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Kaniów

Od 26 paź 2020 do 30 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.