(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

De Tomaso Pantera x 1, PRZYCZEPA ZABUDOWANA x 1 (Nr 6955964)

De Tomaso Pantera x 1, PRZYCZEPA ZABUDOWANA x 1
Waga
Sztuk
De Tomaso Pantera
Długość
425 cm
1420 kg
1
Sprawny*:
Nie
PRZYCZEPA ZABUDOWANA
Długość
760 cm
Szerokość
244 cm
Wysokość
227 cm
1000 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2420 kg
Dystans
982 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Recke

Od 7 gru 2020 do 11 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Kaniów

Od 7 gru 2020 do 11 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.