Derbi 150 etx 2018 (Nr 8048488)

Waga
Sztuk
Derbi 150 etx 2018
Długość
204 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
1392 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Pakistan, Sindh, Karaczi

31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Pakistan, Pendżab, Rawalpindi

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.