(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Derbi senda 50 xtreme (Nr 4747384)

Marka i model:

Derbi senda xtreme sm50cc

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [€]:

70

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 222.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Getxo

Od 23 lip 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturia, Berbes

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.