(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

DESKI MOZLIWOSC TRANSPORTU NA LAWECIE DESKI LATY DREWNIANE (Nr 5971390)

DESKI MOZLIWOSC TRANSPORTU NA LAWECIE DESKI LATY DREWNIANE

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 626.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Parszów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Mielno

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przewiezienia nieduży towar, który nie wymaga użycia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania całej przestrzeni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się auta, których waga jest większy niż 3,5 tony i pozostałe samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka oraz furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Wypada także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, wypada opisać opakowanie. Ważna bywa również informacja w tematyce usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być także czas realizacji usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.