(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Deski obiciowe około 3m3 (Nr 6069497)

Deski obiciowe około 3m3

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 586.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Rabka-Zdrój

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Mrągowo

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia niewielki towar, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zagospodarowania całej powierzchni, wtedy wybranie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest stosowne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się auta, których waga przekracza 3,5 tony oraz inne samochody spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka i furgon. Gatunek ciężarówki powinien być dopasowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Warto także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, warto opisać paczkę. Kluczowa jest również informacja w kwestii usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy także załadunek i wyładunek. Ważnym elementem może być również czas realizacji transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to często paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.