(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-06-19 18:48

dkw (Nr 2859508)

Marka i model:

DKW

Waga w kg (łączna):

124.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2023.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sjøholt, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stanisława Kunickiego, Gliwice, Polska

Termin elastyczny