(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dnepr Sidecar (Nr 4502377)

Dnepr Sidecar

Marka i model:

Dnepr Sidecar

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 509.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Overijssel, Enschede

Od 10 sie 2019 do 13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.