(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 15:53

Do przetransportowania w dowolnym terminie z Poznania do Hiszpanii

(Nr 2331980)

Marka i model:

KTM 1190

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2100.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Od 23 lut 2018 do 11 mar 2018

Adres i termin dostawy

Barcelona, 36968, Hiszpania

Od 24 lut 2018 do 17 mar 2018