Dobermann Puppy (Nr 5999844)

Dobermann Puppy

Waga w kg (łączna):

25

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 2419.00 km

Adres i termin nadania

Serbia, Belgrad, Belgrad

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Merseyside, Liverpool

2 cze 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.